O Srnkách

Srnčí tým je seskupení nadšených lidí, kteří pořádají skautské vzdělávací kurzy pod záštitou ORJ Praha 8.

Srnky ale nejsou jen vzdělávací tým. Je to hlavně parta kamarádů, kteří spolu rádi tráví čas, užijou si nejednu párty a dovolenou, mají specifický smysl pro humor a pijou hektolitry kafe.

Na našich kurzech a akcích vás určitě nemine specifický srnčí humor, kterému možná někdy nebudete rozumět, rozličné filmy a scénky, dobré jídlo, závěrečná párty a spousta dalšího. A určitě se seznámte s novými lidmi napříč středisky v obvodu.

Chceme, aby naše kurzy byly zábavné, a zároveň, abychom účastníkům předali co nejvíc z našich zkušeností, schopností a vědomostí, zkrátka co nejvíc z toho, co sami umíme.

Jsme rádi, když naše programy přimějí účastníky k přemýšlení, ať už o sobě, o druhých, o skautingu či celkově o světě. Našim cílem je, aby účastník po kruzu lépe znal sám sebe a rozuměl tomu, co v oddíle či ve středisku dělá. Tedy, aby uměl lépe vést děti, dokázal zorganizovat výpravu, uměl komunikovat s rodiči a tak dále. Na kurzu ale nejde jen o to, získat nové znalosti nebo dovednosti. Důležité je si odvézt i spoustu vzpomínek, silných zážitků a nová přítelství.

Srnky vznikly v roce 2013, kdy jsme společně pořádali první rádcovský kurz, nazvaný právě sRnKy. Za sebou máme taky čekatelský kurz Klapka a rádcovský kurz RisK.

Srnky jsou tým mladý a to jak dobou vzniku, tak věkem svých instruktorů (žádné srnce ještě nebylo třicet). Přes svoje mládí máme v týmu několik kvalifikovaných instruktorů a zbytek týmu má vůdcovskou kvalifikaci nebo na ní intenzivně pracuje. Ve vzdělávání se zapojujeme i jinak, většina z nás se jezdí vzdělávat na jiné kurzy, zapojujeme se do debat o skautském vzdělávání, jsme zapojeni do debat v obvodní radě a snažíme se zkrátka být co nejaktivnější. 

Scrivi

Scrivimu je 29 let, přichází k nám od Stopařů z oddílu Bronco a je vedoucím kurzu. Pracuje ve škodovce jako expert na elektriku v autech, momentálně se například podílí na vývoji aut s alternativními pohony. Ve svém volnu si rád zaplave, zaběhá, relaxuje v sauně nebo posedí s přáteli. Nemá rád ovesnou kaši a zahálku. 

Fido

Fidovi je 22 let a už dlouho vede oddíl vlčat. Čas mezi schůzkami a výpravami si krátí studiem jaderného inženýrství na FJFI ČVUT. Kromě toho se věnuje fotografování a vaření všeho možného, podle toho, na co má zrovna chuť.

Má rád colu a monster energy, fotbal, vtipy, kolo, přírodu, kočky a klid. Nemá rád žabky, čaj s mlíkem, nepořádek, když má plnej disk, a když lidi berou sami sebe moc vážně

Camrál

Camrálovi je 20 let. Studuje prvním rokem biochemii na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. V domovském středisku Stopaři vede oddíle skautů (Bronco).

Rád griluje, píše esemesky, telefonuje uprostřed noci a dělá si ze všeho legraci. Nemá rád vyplňování doodlů a odepisování na emaily a bezohledné cestující v MHD.

Bob

Bobovi je 26 let a nyní studuje čtvrtým rokem na FAMO v Písku obor střih. Mezi jeho koníčky patří fotografování, audiovizuální tvorba a hraní na kytaru. Miluje japonský čaj, slané snídaně, vaření a hvězdnou oblohu, která je jenom na táborové louce.

Bája

Báje je 24 let a studuje psychologii na FF UK. Baví ji příprava her, hraní ve scénkách a poznávání druhých. Podílela se i na dalších kurzech (LŠ Plšík, ČK Arbor Vitae).
Po škole by ráda pracovala jako dětská psycholožka.
Má ráda úsměvy, blbnutí a vůni šeříků. Nemá ráda nestíhání, výčitky svědomí a nevyřešené konflikty.

Judit

Judit je doma ve středisku Silmaril. V práci se věnuje lidem s postižením, kterým pomáhá se sžít se společností. Ráda vaří, peče a stará se o Srnčí tým. Čte, kouká na seriály, v zimě lyžuje a léto si neumí představit bez "dovolené" na táboře. Miluje úsměvy, kafe a pivo. Nemá ráda davy lidí, stres a špatnou náladu.

Jára

Jára se věnuje studiu a trochu práci v oblasti IT a webových aplikací. Ve středisku se věnuje nejraději přípravě programů. Má rád svoje kamarády, nerušený poslech hudby, různorodé nápoje, lukostřelbu, automatizaci a usnadňování rutiních úkonů, když má někdo radost, otevřený software, zvířátka, focení a mnohé další. Nemá naopak vůbec rád plýtvání časem, dlouhodobý nepřerušený kontakt s lidmi a Cortanu.

Bývalé SRNKY

Peťa

Ex-srneček

Peťovi je 29 let. Na kurzu ho baví účastníci, servírování kávy, povídání si s lidmi, řízení procesů, a nejrůzněší hry. Ve volném čase (-mimo kurzu) se kromě práce věnuje nejraději muzice a běhání. Má rád rajskou omáčku, šálek kávy (i dva) a tvůrčí samotu. Nemá rád ukvapená rozhodnutí. Nejradši se s vámi zásměje.

Lasa 

Ex-srnečka

Lase je 22 let a vede společně s Myškou skautky ve středisku Stopaři. Studuje Fakultu humanitních studií, pracuje ve Francouzském lyceu a arcivuje v Doxu. Ve zbylém čase moc ráda cestuje. fotí, jezdí na kole a vysedává v kavárnách. Zajímá jí architektura a Blízký východ. Nemá ráda zimu a brzký vstávání.

Myška

Ex-srnečka

Myšce je 19 let a vede skautky ve středisku Stopaři. Studuje sociální a charitativní práce na UK. Baví jí zravověda, psychologie a sáhodlouhé debaty. Má ráda přírodu, hudbu, pexeso a když je uklizeno. Nesleduje seriály, naopak miluje knížky, metafory, cesetování, svíčkovou a ovoce všeho druhu. A hlavně je hrozně ukecaná.

Sam

Ex-srneček

Sam je ze střediska na Praze 6, což není mezi Srnkami tak docela obvyklá okolnost. vede skauty v Kruhu v Dejvicích. Od září bude studovat Architekturu na ČVUT a je mu 20. Neumí na nic hrát a je mu to líto. Miluje barvy vykouzlené zapadajícím sluncem, lezení po stromech, mrkev, kontrasty a večerníček Pojďte pane budeme si hrát. Nemá rád mrznoucí uši, fotbal a machistický pózy.

Obr

Ex-srneček

Obr je ze stejného střediska jako Sam. Do týmu se připojil letos. A nerad se popisuje.

Anet

Ex-srnečka

Vystudovala mediální studia na FSV. Ve středisku SFINX postupně vedla tři oddíly a několikrát i tábor. V současnosti sleduje chod střediska spíš zpovzdálí. Ve volném čase hraje frisbee ultimate. Ráda cestuje, jí, sportuje, hladí štěňátka a baví se s přáteli. Nemá ráda zbytečnou práci, trávení krásných dnů doma a kávu.

Peta-kuta

Ex-srneček

Peta-kuta je nejzkušenější srnec z týmu.