ČK - ŽIVĚ 2016

O proběhlém víkendu jsme na Tortuze v Nymburku zakončili náš 2. čekatelský kurz ČK - Živě. Jednadvacítka mladých frekventantů povětšinou úspěšně zdolala nástrahy zkoušení z organizace a práva, zdravovědy, bezpečnosti, metodiky a psychologie. Mnozí účastníci a účastnice absolvovali osobnostní pohovory, dále na krátko změnili svoji identitu, aby se nakonec ocitli v exotické Famfárii na souostroví Muroroa, kde zpečetili svůj čekatelský triumf. Instruktorský tým SRNKY gratuluje absolventům (na ty, kterým chybělo do cíle pár kroků, se těšíme) a všem držíme kopýtka do příští skautské činnosti v oddílech i jinde! Nezapomeňte se mrknout na fotky. 


Čekatelský kurz je akce určená pro všechny mladé vedoucí, (přibližně ve věku 15 - 21 let) kteří se zapojují do vedení oddílu, chtějí se vzdělávat a připravit se na roli vedoucího. ČK je kvalifikační kurz, čekatelskou kvalifikaci potřebuje každý, kdo by si rád udělal vůdcovský kurz a stal se vedoucím oddílu či střediska. K podmínkám udělení kvalifikace patří hlavně aktivní účast, splnění kompetenčního profilu a realizace projektové výpravy. Naše čekatelské kurzy se konají každý sudý rok na podzim a překračují do zimy, kurz je rozložený do čtyř víkendů.Kurz proběhne během čtyř víkendů: 23. - 25. 9. 2016 (již proběhl), 16. - 20. 11. 2016(již proběhl) , 9. - 11. 12. 2016(již proběhl)a 17. -19. 2. 2017 (již proběhl).


Podmínky účasti a získání čekatelského dekretu jsou:

  • Aktivní účast na víkendech
  • Věk 15+
  • Splnění kompetenčního profilu čekatele
  • Realizace projektové výpravy.

Kompetenční profil čekatele si můžeš pročíst zde.

Projektovou výpravou se rozumí víkendová výprava, na které se čekatel podílí jako člen přípravného týmu, o akci sepíše projekt, jehož součástí jsou zejména organizační informace o akci, výchovné cíle výpravy, program výpravy, na výpravě pak sám vede větší část programu. Akci budeš konzultovat z jedním z našich instruktorů během 14 dnů před víkendem, po výpravě sepíšeš ještě zpětnou vazbu. Termín projektové výpravy potřebujeme znát tři týdny předem, všichni nám akci nahlásí nejpozději na prvním víkendu.
Jakékoliv dotazy nám piš na srnci.tym@gmail.com

Kurz je v tuto chvíli zcela zaplněn, už není možné se přihlásit.